Bitcoin HaberleriHaberler

ABD kurumları, davanın ardından Biden onaylı acil madenci anketini duraklattı

Enerji Bilgi İdaresi (EIA), kripto madenciliği sektörü üyelerinden gelen bir davanın ardından, kripto madenciliği şirketlerine yönelik tartışmalı anketi 23 Şubat’ta duraklattı.

Kripto madenciliği şirketi Riot Platforms ve Texas Blockchain Konseyi davayı 22 Şubat’ta başlattı. Davada sanık olarak ÇED, Enerji Bakanlığı, Yönetim ve Bütçe Dairesi (OMB) ve bu kurumların başkanları yer alıyor.

ÇED, anketin bir süreliğine durdurulduğunu doğruladı ifade:

“ÇED, EIA-862 Formunu doldurmaya yönelik herhangi bir gerekliliği uygulamayacak veya 22 Mart 2024 tarihine kadar ankete yanıt verilmemesine bağlı olarak herhangi bir para cezası, ceza veya başka olumsuz sonuç talep etmeyecek veya uygulamayacaktır.”

Mevcut duyuruya göre kurum ayrıca topladığı tüm verilere el koyacak ve aynı veriler elde edilene kadar bunları kullanmaktan kaçınacak.

Bir vaka dosyasına giriş benzer şekilde anketin duraklatıldığını doğruluyor ve ÇED’in “anketi kaldıracağını” belirtiyor [and] olduğunu belirten bir bildirim olacak [four] daha fazla hafta erteleme var.”

Veri toplamayla ilgili endişeler

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Tom Emmer geçtiğimiz günlerde 22 Şubat’ta yazdığı bir mektupta kripto madencilik şirketlerinden veri toplanmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

OMB’nin, madenciliğin muhtemelen kamuya zarar verebileceğini göstererek, ÇED’in bilgi toplama talebini yorum süresi olmaksızın kabul edebileceğini savundu. Ekledi:

“Bitcoin madenciliği kamu güvenliğine yönelik bir tehdit değildir. Dönem.”

Riot ve Texas Blockchain Konseyi’nin davası da benzer bir argümana dayanıyor; şikayetlerinin bir bölümünde acil durum onayının ve sözde kamu zararının “görünüşte saçma” olduğu belirtiliyor.

Anket Biden yönetimi ve Demokrat partiyle yakından bağlantılıydı. Davanın bir bölümü bunu açıkça kabul ediyor ve şunu belirtiyor: Eylül 2022 Biden Whitehouse’un açıklamasında özellikle enerji sınırlama eylemleri ve yasalarıyla madencilik firmalarının hedef alınması önerildi.

EIA, Bitcoin madenciliğinin soğuk havalar da dahil olmak üzere yüksek enerji talebi dönemlerinde enerji tüketiminin artmasına yol açabileceğinden endişe duyuyor.

Ofis başlangıçta 82 kripto madenciliği firmasından veri toplamayı amaçlıyordu ve buna uymayan şirketler, anket dönemi Temmuz ayında sona erene kadar günlük 10.000 dolar para cezasıyla karşı karşıya kalabilirdi.Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu