https://www.swiss-watches.xyz/

https://www.bestwatchreplicas.co/

montre replica
www.fakewatches.xyz
swissreplica.is
www.replica-watch.cc
Ethereum HaberleriHaberler

ABD, yasadışı narkotik işiyle bağlantılı 54 milyon dolar değerinde Ethereum’a el koydu

Söz konusu varlıkların izi, 2010’dan 2015’e kadar narkotik operasyonları yürüten Christopher Castelluzo’ya kadar uzanıyordu. Yasadışı faaliyetleri 2010’da başlayan Castelluzo, Bitcoin’i (BTC) yalnızca 2013’te karanlık ağlarda narkotik işlemler için kullanmaya başladı.

Castelluzzo şu anda uyuşturucu dağıtımı mahkumiyetleri nedeniyle eş zamanlı olarak 20 yıllık federal ve eyalet hapis cezalarını çekiyor.

ICO’da 30 bin ETH satın alındı

Özellikle dikkate değer olan, Castelluzo’nun ilk olarak Temmuz 2014’teki İlk Para Arzı (ICO) sırasında yasadışı narkotik işinden kaynaklanan 15 BTC’yi kullanarak 30.000 ETH’yi satın almasıdır. O zamanlar 30.000 ETH yalnızca 9.000 dolar değerindeydi ancak şu anki değeri haberin yayınlandığı an itibariyle 54 milyon doların üzerine çıktı.

Castelluzo, Ethereum’un yanı sıra 2016 yılında diğer kripto para birimlerini satın almak için kullandığı 30.000 Ethereum Classic (ETC) de elde etti.

Tutuklanmasının ve hapsedilmesinin ardından Castelluzzo, hapishanedeyken 30.000 ETH’yi aklamaya çalıştı. Ancak ABD yetkilileri, 2021’de kayıtlı hapishane telefon görüşmelerini dinleyerek bu planı engelledi ve sonuçta varlıklara el konulmasına yol açtı.

ABD Avukatı Philip R. Sellinger şunları söyledi:

“Bugün başlattığımız hukuk davası, sanığın uyuşturucu satışından elde ettiği iddia edilen milyonlarca dolarlık kripto paranın geri alınmasını amaçlıyor. İster nakit para kadar basit ister kripto para birimi kadar karmaşık olsun, sanıkların suç faaliyetlerinden elde ettiği mali kazançlara el koymak için gerekli adımları atacağız.”

Davayı denetleyen FBI Özel Ajanı James E. Dennehy, müsadere eyleminin suç faaliyetlerine karışan diğer kişiler için bir uyarı görevi gördüğünü vurguladı. Hükümetin suçluları eylemlerinden sorumlu tutmaya kararlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu