Bitcoin HaberleriHaberler

Adam Back, Craig Wright davasında daha önce görülmemiş Satoshi Nakamoto e-postalarını dosyaladı

Adam Back, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto ile olan ilk yazışmalarını, Crypto Open Patent Alliance (COPA) ile Craig Wright arasındaki davadaki ifadesinin bir parçası olarak Birleşik Krallık mahkemesine sundu. 22 Şubat.

Back, Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia eden ve Bitcoin teknik incelemesi ve ilgili materyaller hakkında telif hakkı talebinde bulunmak isteyen Wright’a karşı ifade veriyor.

COPA, Wright’ın iddiasının “bitcoin gelişimini durdurduğunu” kaydetti [and] geliştiricileri ürpertiyor ve susturuyor.” Gruba göre bu, sonucu kamu yararı ve Bitcoin geliştiricisinin güvenliği meselesi haline getiriyor.

E-postalar

Bir e-postada Nakamoto, Back’in Bitcoin öncüsü Hashcash’i şöyle yazdığını kabul etti:

“Hashcash teknik incelemenize referans veren bir teknik inceleme yayınlamaya hazırlanıyorum ve alıntının doğru olduğundan emin olmak istedim.”

Nakamoto, sonunda Bitcoin’e dönüşecek olan şeyin, David Chaum’un DigiCash şirketi tarafından 1998’e kadar sunulan bir teknoloji olan e-Cash’in bir versiyonu olarak bahsetti.

Başka bir e-postada Back, Nakamoto’ya Wei Dai’nin B-Money adlı teklifini okumasını önerdi. Nakamoto özellikle Back’e B-Money web sayfasını okumadığını ancak makalesinde yazara itibar edeceğini söyledi. B-Money, son Bitcoin teknik incelemesinde alıntılanmıştır.

Bu gelişme dikkat çekici çünkü Wright daha önce Bitcoin’i yaratırken B-Money’den ilham aldığını iddia etmişti. Ancak e-posta, Nakamoto’nun Bitcoin piyasaya sürülmeden birkaç hafta öncesine kadar bundan haberi olmadığını öne sürüyor.

Yazılı tanıklığında ifadeBack, kendisi ve Nakamoto arasındaki tartışmanın minimum düzeyde olduğunu ve yıllar sonrasına kadar Bitcoin’e katkıda bulunan biri olarak ilgilenmediğini söyledi.

Back’e göre:

“Ayrıntılı bir konuşma değildi ve çok fazla ayrıntıya girmedik.”

Ayrıca e-postaları daha önce hiç yayınlamadığını da söyledi.

Back’in ifadesi

Back, ifadesi sırasında COPA’nın Wright’a karşı açtığı ikinci davayı destekleyebilecek çelişkilerin altını çizdi. tanık ifadeleriT.

Back, e-postalarına dayanarak B-Money’nin Nakamoto’yu etkilediğine inanmadığını söyledi. Ayrıca Wright’ın dijital para yaratmaya yönelik her türlü girişimi reddettiği iddiasına da karşı çıktı.

Dahası Back, Wright’ın Bitcoin’in Hashcash dışında bir algoritmaya dayandığı yönündeki iddiasını da reddetti ve kendi Hashcash v.0’ının alternatif algoritmadan önce geldiğine dikkat çekti.

COPA’nın Wright’a karşı davası 5 Şubat’ta başladı ve o tarihten bu yana davada çeşitli aşamalar yaşandı.

Wright tutumunu korudu ve COPA’nın sahtecilik ve intihal iddialarını reddetti. Bu arada, çeşitli COPA üyeleri ve Nakamoto ile etkileşime giren ilk Bitcoin katılımcıları, Nakamoto’nun Bitcoin yaratma iddiasını çürüten ifadeler sundular.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu