Altcoin HaberleriHaberler

Altın tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken Bitcoin 39.000 dolara ulaştı

Hızlı Çekim

Çarpıcı bir yükselişin ardından Bitcoin, 1 Aralık’ta yılın başından bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak 39.000 dolara ulaştı.

Fiyat hareketi, 2024 yılında federal fon oranında beklenen indirimlerle ilişkilendirilebilir. CME Mart 2024’te faiz indirimi olasılığının %57 olduğunu gösteriyor ve bu da ekonomik ortamda olası bir değişime işaret ediyor.

Bu nedenle, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) Aralık ve Ocak aylarında faiz döngüsünde bir duraklamaya neden olacağı tahmin edilen yaklaşan toplantıları, kripto piyasası için önemli etkiler taşıyor.

CME Fed İzleme Aracı: (Kaynak: CMEGroup)
CME Fed İzleme Aracı: (Kaynak: CMEGroup)

Eş zamanlı olarak, genellikle güvenli liman varlığı olarak görülen altın, yakın zamanda 2.060 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesinin eşiğinde seyrediyor. Bitcoin ve altının eş zamanlı yükselişi, geleneksel ve dijital varlıklar arasındaki karmaşık etkileşimin altını çiziyor; bu ilişki muhtemelen beklenen makroekonomik değişimlerden etkileniyor.

BTCUSD ve Altın: (Kaynak: Ticaret Görünümü)
BTCUSD ve Altın: (Kaynak: Ticaret Görünümü)

Bitcoin’in 39.000 dolara ulaştığı ve altının tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığı yazısı ilk olarak CryptoSlate’te ortaya çıktı.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu