Altcoin HaberleriHaberler

Art arda altıncı zorluk artışı yaklaşırken Bitcoin ağı rekor kıran 551 EH/s hash oranına ulaştı

Hızlı Çekim

26 Kasım’da ayarlanacak olan mevcut zorluk döneminin orta noktası, ağ için güçlü bir büyüme ve dayanıklılık tablosu çiziyor. Mevcut tahminler, son beş ayarlamada görülen olumlu ayarlamaların devam ederek, zorluk seviyesinin %3,77 oranında yukarı doğru olumlu bir şekilde ayarlandığını göstermektedir.

Ağ, saniyede 551 exahash (EH/s) ile rekor kıran bir günlük hash oranı kaydetti; bu şimdiye kadar gözlemlenen en yüksek rakam. Bu, ağda kullanılan bilgi işlem gücünün giderek arttığını, artan popülerliği ve buna bağlı olarak ağın güvenliğini gösterir. Her ikisi de ağın istikrarı ve büyümesinin göstergeleri ve kolaylaştırıcıları olduğundan, hash oranındaki bu artış ile beklenen pozitif zorluk ayarlamasının silinmez bir şekilde iç içe geçmiş olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu kilometre taşlarıyla ağ, sürdürülebilir büyümenin sağlam bir aşamasının altını çizerek art arda altıncı olumlu düzenlemesine hazırlanıyor.

Hash Oranı: (Kaynak: Glassnode)
Hash Oranı: (Kaynak: Glassnode)

Bitcoin sonrası ağı rekor kıran 551 EH/s hash oranına ulaşırken, art arda altıncı zorluk artışı CryptoSlate’te ilk kez belirdi.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu