Analizler

Bitcoin (BTC) Fiyatı Desteği Geri Aldı

Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden yükselişe geçti destek alanı 16 Kasım’da kısa bir düşüşün ardından.

Şu anda fiyat, kritik yatay destek alanının üzerinde nötr bir formasyon içerisinde işlem görüyor. Patlayacak mı?

Bitcoin Uzun Vadeli Dirençten Çıktı

Bitcoin’in haftalık grafiği, BTC’nin son beş hafta boyunca hızlı bir şekilde arttığını gösteriyor. Bitcoin fiyatı Ekim ayının başında 31.000 dolarlık yatay alanı geri aldı.

Bölge 2011’den bu yana aralıklı olarak destek ve direnç görevi gördüğü için bu kritik bir gelişmeydi. BTC, Kasım ayında 37.978 $ gibi yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaştı.

Piyasa yatırımcıları, aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağına karar vermek için bir momentum göstergesi olarak Göreceli Güç Endeksi’ni (RSI) kullanır.

Devamını Okuyun: Ticaret İçin En İyi 9 Kripto Demo Hesabı

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor. RSI artıyor ve 50’nin üzerinde, her ikisi de olumlu işaretler.

Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketi
BTC/USD Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bitcoin Hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı geçen hafta. Hash oranı, madencilerin kullandığı hesaplama gücünün bir ölçüsüdür. Yukarı yönlü bir ayarlama genellikle BTC madenciliği zorluğundaki hash oranındaki artışın ardından gelir.

CryptoQuant tarafından hazırlanan bir raporda şunlar belirtildi: Bu tür artışları genellikle aşağı yönlü hareketler takip etse de, Bitcoin ETF’ye ilişkin heyecan hakim anlatı olarak yerini aldı.

Ek olarak, Arjantin yeni başkanı olarak Bitcoin yanlısı bir adayı seçti ve yakın zamanda yayınlanan bir raporda, işlem ücretleri artmasına rağmen Bitcoin’in benimsenmesinin yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaştığı belirtildi.

Devamını Oku: Kârınızı En Üst Düzeye Çıkaracak En İyi 9 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu

BTC Fiyat Tahmini: Sonraki Adım 40.000 Dolar mı?

Teknik analistler, tekrar eden uzun vadeli fiyat kalıplarını ve yatırımcı psikolojisini belirlemek için Elliott Wave (EW) teorisini kullanır ve bu da onlara bir trendin yönünü belirlemede yardımcı olur.

En olası EW sayımı, BTC’nin Eylül ayında beş dalgalı bir artışa (beyaz) başladığını gösteriyor. İçinde üçüncü dalga genişledi.

Alt dalga sayısı (siyah) BTC’nin şu anda bu artışın dördüncü dalgasında olduğunu gösteriyor. Dördüncü dalga, düzeltici dalganın en muhtemel modeli olan üçgen şeklini aldı.

Devamını oku: En İyi Gelecek 2023’teki Airdrop’lar

BTC’nin yükseliş hareketi devam ederse fiyat %35 artabilir ve bir sonraki yatay direnç olan 50.000 dolara ulaşabilir. Bu, mevcut fiyata göre %35 oranında bir artış olacaktır.

Başlangıçta, fiyat düzeltmeden önce 42.800 $ civarında bir yüksek seviye beklenebilir ve daha sonra tüm yükseliş hareketi 50.000 $ civarında tamamlanır.

BTC Fiyat Tahmini
BTC/USDT Altı Saatlik Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu yükseliş yönlü BTC fiyat tahminine rağmen, üçgenden bir kırılma en yakın yatay destek alanı olan 33.500 dolara doğru %10’luk bir düşüşe neden olabilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergeleri doğrultusunda, bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru, tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir uzmana danışın.Bu analiz daha öncesinde BeInCrypto tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu