Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin ETF iyimserliği arttıkça kripto varlık girişi 1 milyar doların üzerine çıktı

CoinShares Kıdemli Analisti James Butterfill’e göre, kripto varlık yatırım ürünlerine akış, spot Bitcoin borsa yatırım fonu onayının (ETF) olası onayına ilişkin hakim iyimserlik nedeniyle bu yıl 1 milyar doları aştı.

Butterfill, alıntı yaparak veri CoinShares’ten yapılan bir araştırma, kripto yatırım ürünlerinin bu hafta 226,4 milyon dolarlık giriş çektiğini ve gelişen sektöre nüfuz eden son olumlu eğilimin devam ettiğini açıkladı. Bu, ay başından bugüne akışı 482,1 milyon dolara çıkararak yılbaşından bugüne toplam 1,074 milyar dolarlık güçlü bir rakama katkıda bulunuyor.

Girişleri varlıklara göre ayırdığımızda, Bitcoin 1 milyar doların üzerinde hakimiyet kurarken, Solana’ya 119 milyon dolarlık kayda değer bir giriş geldi. Kısa BTC ürünleri de yıl boyunca toplam 59 milyon dolarlık giriş yaşadı.

Buna karşılık Ethereum ve Tron ile ilgili yatırım ürünleri sırasıyla 77 milyon dolar ve 51 milyon dolarlık çıkışla karşılaştı.

Bu arada Cardano, XRP ve Litecoin gibi diğer dijital varlıklar sırasıyla 7 milyon dolar, 12 milyon dolar ve 4 milyon dolarlık daha mütevazı girişler gözlemledi.

ProShares’in BITO’su yararlanıcı olarak ortaya çıkıyor

Kripto yatırım ürünlerine genel akış artarken, ProShares’in Bitcoin Stratejisi ETF’si (BITO) gibi belirli BTC ETF ürünleri yararlanıcı olarak belirlendi.

Bloomberg’in Eric Balchunas vurgulanmış Spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel lansmanını çevreleyen olumlu söylentilerin ortasında yatırım ürününün dikkate değer kazanımları. Ancak, bu spot ETF’ler onaylandıktan sonra BITO’nun büyük olasılıkla önemli zorluklarla karşılaşacağını da vurguladı.

BITO, yatırımcılara vadeli işlem sözleşmeleri aracılığıyla en iyi kripto para birimine erişim olanağı sunan ilk ABD BTC bağlantılı ETF’dir. Merakla beklenen spot ETF’lerin aksine doğrudan BTC’ye yatırım yapmıyor.

Son 30 gün içinde BITO’nun varlıkları önemli ölçüde arttı; piyasanın değer kazanması ve 240 milyon dolarlık giriş sayesinde neredeyse iki katına çıktı. Veri ETF.com’dan gelen bir rapor, yönetimi altındaki varlıkların toplam değerinin şu anda 1,07 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Balchunas, BITO’nun bu hafta yaklaşık 2 milyar dolarlık işlemle yeni bir işlem hacmi rekoru kırma yolunda ilerlediğini belirtti.Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu