Blockchain HaberleriHaberler

Bithumb, liderlik revizyonunun ortasında gözünü KOSDAQ’ta 2025 Güney Kore halka arzına dikti

Yerel bir basında çıkan haberlere göre, Güney Koreli kripto para borsası Bithumb, genişleme stratejisinin bir parçası olarak 2025’te İlk Halka Arz (IPO) yoluyla Kore Menkul Kıymet Satıcıları Otomatik Teklifleri’nde (KOSDAQ) listelenmeyi planlıyor rapor.

Halka arz, Bithumb’un kendisini ülkenin kripto para piyasasında önemli bir oyuncu olan Upbit’e karşı zorlu bir rakip olarak konumlandırması açısından önemli bir adımdır.

Bithumb’ın, listelemeyi KOSPI pazarını da kapsayacak şekilde genişletmeyi göz önünde bulundurarak, halka arz için sigortacı olarak Samsung Securities’i seçtiği bildirildi.

CoinMarketCap’e göre Bithumb, yaklaşık 650 milyon dolarlık spot ticaret hacmiyle ülkedeki en büyük kripto borsalarından biri. veri.

Bithumb, halka arz yoluyla halkın güvenini yeniden inşa etmeyi planlıyor

Ek finansman sağlamayı amaçlayan geleneksel halka arzlardan farklı olarak Bithumb’un yaklaşımı farklı. 400 milyar wonu (yaklaşık 300 milyon dolar) aşan varlıklara sahip olan borsa, yönetişim süreçlerini ve yönetimini dış doğrulamaya tabi tutarak halkın güvenini yeniden inşa etmeyi amaçlıyor.

Bu girişim, Bithumb’un liderliğini ilgilendiren son zorlukların ardından geliyor. Ocak ayında eski Başkan Lee Jung-hoon 70 milyon dolarlık bir dolandırıcılık davasından beraat etti. Borsa ayrıca Koreli bir milletvekilinin karıştığı bir kripto para skandalıyla ilgili incelemeyle de karşı karşıya kaldı.

Ayrıca çoğunluk hissedarı Kang Jong-hyun, yılın başında yaklaşık 50 milyon doları zimmetine geçirdiği iddiasıyla tutuklandı.

Ana şirket Bithumb Holdings, halka arz beklentisiyle liderlik yapısını yeniledi. Eski Başkan Jung-hoon kayıtlı yönetici olarak yeniden görevlendirildi ve Jaewon Lee, yaklaşan halka arza öncülük etmesi beklenen Bithumb Holdings’in yeni CEO’su olarak görevi devraldı.

Bu liderlik değişikliği, Bithumb’un halkın güvenini yeniden inşa etme konusundaki kararlılığını gösteriyor ve şirketin etik yönetim uygulamalarına yenilenen vurgusunun altını çiziyor.

Bithumb’un, liderlik revizyonunun ortasında KOSDAQ’da 2025 Güney Kore halka arzına odaklandığı yazısı ilk olarak CryptoSlate’te ortaya çıktı.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu