Analizler

Bu Ay Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterecek 3 Altcoin

Bu üç altcoin, Bitcoin’e (BTC) karşı yükseliş formasyonu sergiliyor ve Aralık ayında Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir.

Bitcoin’in Eylül ayından bu yana yaşadığı önemli yükselişe rağmen, bu altcoinler daha da olumlu fiyat hareketleri gösteriyor. BTC’nin Aralık ayındaki kazanımlarını aşabilirler mi?

Render (RNDR) Fiyatı Temel Direnci Kırdı

RNDR fiyatı Haziran 2022’den bu yana yükselişe geçiyor. Yukarı yönlü hareket başlangıçta kademeli olsa da artış 2023’ün başında hızlandı.

Mayıs ayında RNDR, yıllık en yüksek seviyesi olan 11.000 satoshiye ulaştı. Bu durum 9.000 satoshi direnç alanının üzerinde bir kırılmaya neden olsa da kısa bir süre sonra fiyatın bu seviyenin altına düşmesi önceki artışın yalnızca bir sapma olduğunu gösterdi.

RNDR fiyatı Ağustos ayında daha yüksek bir dip seviyesi yaratarak yükselen bir destek trend çizgisini doğruladı. RNDR, Kasım ayındaki toparlanmanın (yeşil simge) ardından artış hızını daha da hızlandırdı ve bir kez daha 9.000 satoshi bölgesinden çıktı.

RNDR’nin yükseliş hareketi devam ederse fiyat %35 daha artabilir ve bir sonraki direnç olan 12.500 satoshi’ye ulaşabilir.

RNDR/BTC Haftalık Tablosu.
RNDR/BTC Haftalık Tablosu. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu yükseliş yönlü RNDR fiyat tahminine rağmen 9.000 satoshi alanının altındaki bir kapanış, 6.000 satoshideki yükselen destek trend çizgisine doğru %35’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

Devamını oku: Bir Sonraki Boğa Koşusundan Önce Portföyünüzde Bulunması Gereken 7 Kripto Para Birimi

Synthetix (SNX) 1.000 Günlük Direncin Üzerine Çıktı

SNX fiyatı, Şubat 2021’den bu yana uzun vadeli alçalan direnç trend çizgisinin altına düşmüştü. Düşüş, Haziran ayında 6.150 satoshi gibi düşük bir seviyeye yol açtı.

Daha sonra fiyat sıçradı ve Kasım ayında daha yüksek bir düşük seviyeye ulaştı. Art arda üç haftalık yükseliş mum çubuğunun ardından SNX fiyatı, 1000 günden fazla bir süredir mevcut olan trend çizgisinden çıktı.

Bu tür uzun vadeli yapılardan kopuşlar çoğu zaman diğer yönde yeni bir eğilimin başladığına işaret ediyor.

Piyasa yatırımcıları, aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağına karar vermek için bir momentum göstergesi olarak Göreceli Güç Endeksi’ni (RSI) kullanır.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor.

SNX fiyat artışının öncesinde RSI’da yükseliş eğiliminin (yeşil) görülmesi, geri dönüşün meşruiyetini destekliyor.

SNX fiyatı yükselişe devam ederse %100 artabilir ve bir sonraki direnç olan 17.000 satoshi’ye ulaşabilir.

SNX/BTC Haftalık Tablosu.
SNX/BTC Haftalık Tablosu. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu yükselişe yönelik SNX fiyat tahminine rağmen, alçalan direnç trend çizgisinin altında bir kapanış, kırılmayı geçersiz kılacaktır. Bunun gerçekleşmesi durumunda fiyat %25 düşebilir ve Haziran ayının en düşük seviyesi olan 6.150 satoshi’ye dönebilir.

Devamını Oku: Kârınızı En Üst Düzeye Çıkaracak En İyi 9 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu

Theta Token (THETA) Bir Çıkışın Sinyallerini Gösteriyor

Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilecek son altcoin THETA’dır. Fiyat, özellikle Haziran 2021’den bu yana 910 gün boyunca alçalan bir direnç trend çizgisini takip etti.

Trend çizgisi, en sonuncusu Ekim ayında olmak üzere çok sayıda reddedilmeye neden oldu. Ancak THETA fiyatı yeniden ayağa kalktı ve kırılma sürecinde.

Artışın öncesinde haftalık RSI’da yükseliş eğilimi gösteren bir uyumsuzluğun olması, bir kırılma olasılığını meşrulaştırıyor.

THETA bu trend çizgisinin üzerinde kapanırsa ve RSI 50’nin üzerine çıkarsa fiyat %165 artarak bir sonraki direnç olan 7500 satoshi’ye ulaşabilir.

Teta Fiyat Hareketi
THETA/BTC Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu yükselişe yönelik THETA fiyat tahminine rağmen, kırılmanın başarısız olması %30’luk bir düşüşü 2.000 satoshi’ye kadar tetikleyebilir.

Devamını Okuyun: 2023’te Kripto Sinyalleri için En İyi 9 Telegram Kanalı

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergeleri doğrultusunda, bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru, tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir uzmana danışın.

Bu analiz daha öncesinde BeInCrypto tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu