Ethereum HaberleriHaberler

Cboe Digital, 2024’te Bitcoin ve Ethereum için marjlı vadeli işlem ticareti sunacak

Cboe Digital şunları söyledi: 13 Kasım Önümüzdeki aylarda hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) üzerinde marj vadeli işlemlerine yönelik alım satım ve takas işlemlerine başlayacağını duyurdu.

Şirket, bu modelin yatırımcılara tam teminat vermeden vadeli işlem yapma olanağı sağlayacağını belirtti. Gelen raporlara göre Reuters Haziran ayında mevcut ticaret modeli, yatırımcıların ilgili vadeli işlem sözleşmesi için tam teminat vermesini gerektiriyor.

Cboe Digital başlangıçta finansal olarak uzlaşmaya varılan marjlı sözleşmeler sunmayı planlıyor. Bununla birlikte, düzenleyici onay verilirse, fiziksel olarak yerleşik ürünler (alıcının geleneksel varlıklar yerine kripto para birimini alabileceği anlamına gelen) sunmayı da taahhüt etti.

Şirket, marjlı Bitcoin ve Ethereum’u 11 Ocak 2024’te tanıtacağını söylerken, yıl içinde başka ürünleri de tanıtabileceğini kaydetti.

Cboe Digital ayrıca, yeni ürünün piyasaya sürülmesiyle birlikte, tek bir platformda hem spot hem de kaldıraçlı türev ticareti sunan, ABD tarafından düzenlenen ilk kripto yerel kombine borsa ve takas merkezi olacağını belirtti.

B2C2, BlockFills, CQG, Cumberland DRW, Jump Trading Group, Marex, StoneX Financial, Talos, Tastytrade, Trading Technologies ve Wedbush dahil olmak üzere kripto ve geleneksel finans sektörlerindeki diğer birçok şirket destek sunacak.

Cboe, kripto ETF’leriyle yakından ilgileniyor

Cboe Digital, kripto ve geleneksel yatırım arasında köprü kurmaya yönelik birçok başka çabada aktif olan Cboe Global Markets’in bir parçasıdır. Şirketin Cboe BZX Borsası, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity ve ARK Invest’inkiler de dahil olmak üzere beklemede olan birkaç spot Bitcoin ETF’si için önerilen kural değişikliklerine özellikle dahil oluyor.

Cboe BZX Exchange ayrıca şu anda mevcut olan bazı Bitcoin vadeli işlem ETF’leri, Ethereum vadeli işlem ETF’leri ve kaldıraçlı kripto vadeli işlem ETF’lerinde de yer almaktadır.

Ancak Cboe bu alandaki tek büyük oyuncu değil. Nasdaq ayrıca belirli tekliflerde de yer alıyor; özellikle BlackRock ve Valkyrie’den gelen spot Bitcoin ETF’leri. Bu arada NYSE Arca, Grayscale’in planladığı GBTC spot Bitcoin ETF’sinde yer alıyor.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu