HaberlerRegülasyon Haberleri

Circle, terör finansmanı iddialarını ve Justin Sun’la bağlarını yalanladı

Circle, kendisini terör finansmanıyla ilişkilendiren iddiaları reddetti ve kripto girişimcisi Justin Sun veya Tron (TRX) ve HTX (eski adıyla Huobi) dahil olmak üzere ilişkili şirketleriyle ilişkisini reddetti.

İçinde mektup Circle’ın Baş Strateji Sorumlusu ve Küresel Politika Başkanı Dante Disparte, Senatörler Sherrod Brown ve Elizabeth Warren’a hitaben, Sorumluluk Kampanyası’nın (CfA), stablecoin şirketinin USDC’sinin kripto terör finansmanına karıştığı yönündeki iddialarının “hatalarla ve eksikliklerle dolu olduğunu” belirtti. ve yanıltıcı bilgi.”

Kendini Güneş’ten uzaklaştırır

Circle, Sun’a ve HTX ve Tron Vakfı da dahil olmak üzere şirketlerine banka hesabı vermediğini açıkça belirtti.

USDC stabilcoin ihraççısı, ABD hükümetinin onlar için özel bir tanımlama olmamasına rağmen Şubat ayında Sun ile ilişkili tüm hesapları sonlandırdığını açıkladı.

Circle’ın tutumu, Tron blok zincirinin terörist faaliyetleri ve organizasyonları finanse etmek için giderek daha fazla kullanıldığına dair son raporların ardından geldi.

Ancak Sun, Bitcoin ve Ethereum’a benzer merkezi olmayan bir yapıya sahip olduğunu söyleyerek blockchain’i savundu. Ağın “çeşitli analiz projelerini ve ortaklarını entegre ederek terörün finansmanıyla mücadele etmeye kararlı olduğunu” ekledi.

Mevzuat uyumluluğunu öne sürüyor

Circle ayrıca, Hamas gibi yasa dışı aktörleri doğrudan veya dolaylı olarak desteklemediğini veya finanse etmediğini ileri sürerek, gerekli mali yasalara uygunluğunun altını çizdi.

“Circle, Banka Gizlilik Yasası (BSA) ve kara para aklamanın önlenmesi ve terörizmin finansmanıyla mücadeleye odaklanan geçerli yasalar da dahil olmak üzere birçok düzenleyici rejime tabidir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kapsamlı bir federal ihtiyatlı düzenleyici rejimi güçlü bir şekilde savunmuştur.” Dispart yazdı.

Disparte, firmanın stabilcoin’in yasa dışı kullanımını önlemek için ABD ve İsrail dahil çeşitli ülkelerdeki düzenleyicilerle işbirliği yaparak yasa dışı finansmanla mücadele etme çabalarına dikkat çekti.

Disparte, Circle’ın stabilcoinleri yönetmek için kapsamlı bir federal çerçeve çabalarına da öncülük ettiğini belirtti. Ekledi:

“Circle, her ihraççının en yüksek rezervasyon, geri ödeme, açıklama, likidite ve operasyonel risk yönetimi standartlarını karşılamasını sağlamak için istikrarlı kripto paralara yönelik federal ihtiyatlı düzenleme çağrısında bulundu”

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu