Blockchain HaberleriHaberler

Coinbase, spot Bitcoin ETF’lerinin kripto yatırım seçeneklerinde yeni çağın kilidini açmasını bekliyor

Ona göre Aylık görünüm raporunda Coinbase, spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının yeni “uyum dostu” finansal ürünlerin önünü açacağını öngörüyor.

Firma, bu ETF’lerin kayıtlı yatırım danışmanları (RIA’lar), emeklilik fonları ve kurumlar gibi çeşitli yatırımcı sınıflarının kripto varlıklarına erişimini genişletebileceğini de sözlerine ekledi.

“Spot bitcoin ETF’leri, kriptoya erişim isteyen ancak bu tür varlıkları doğrudan satın alma ve elinde tutma olanağı olmayan yatırımcılardan ve kurumlardan gelen talebin karşılanmasına yardımcı olabilir.”

Coinbase Kurumsal Araştırma Başkanı David Duong, büyük para yöneticileri ve kurumlarının Bitcoin’e yatırım yapması ve elinde tutması için kısıtlamaları hafifletmede ETF’lerin potansiyelini vurguladı. Bu artan erişilebilirlik, piyasadaki tüm katılımcılar için likiditeyi ve fiyat keşfini geliştirebilir.

Coinbase, ETF’lerin daha geniş etkisinin kripto pazarına milyarlarca dolar enjekte edebileceğini ve düzenli bir ortam oluşturabileceğini ve genellikle doğrudan kripto yatırımlarını düşünmeyen yatırımcılara hitap edebileceğini öne sürdü. Bu düzenleyici çerçeve, yatırım komisyoncuları ve RIA’lar için kriptoya erişimi de kolaylaştırabilir.

“Bu ETF’ler, Bitcoin’i ana akım haline getirerek pastayı genişletebilir ve onu komisyoncu-satıcı, RIA ve vergi avantajlı hesap yapılarında milyonlarca yatırımcının erişimine sunabilir.”

Coinbase, kripto ETF’lerine olan ilginin mevcut artışını, artan jeopolitik gerilimler ve ekonomik zorluklar arasında güvenli yatırım seçeneklerinin azalmasına bağladı.

Firmaya göre:

“ABD Hazine tahvili piyasası sarsıldı, dolarlar pahalı ve ABD bankacılık sektörü oldukça kırılgan olmaya devam ediyor. Bunun Bitcoin’i 2024’e girerken geleneksel finansal sisteme alternatif olarak daha da çekici hale getireceğini düşünüyoruz.”

Borsa, bir ETF’nin “kripto varlıklarının nasıl satın alındığı, satıldığı ve/veya takas edildiğine ilişkin piyasa yapısını yeniden tanımlayacağı” sonucuna vardı.

Coinbase, spot Bitcoin ETF’lerinin ilk olarak CryptoSlate’te ortaya çıkan yeni kripto yatırım seçenekleri çağının kilidini açmasını bekliyor.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu