Bitcoin HaberleriHaberler

Donald Trump artık artan talebi kabul eden Bitcoin ile ‘yaşayabilir’, daha fazla düzenleme öneriyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin’e karşı tutumu farklı bir hal aldı ve amiral gemisi dijital varlığa olan talebin arttığına dikkat çekti.

Fox News’te yakın zamanda yapılan bir röportajda eski Başkan, Bitcoin’in genç demografik gruplar arasında artan popülaritesini kabul etti ancak ABD dolarına olan bağlılığını yeniden doğruladı. koz söz konusu:

“[Bitcoin’s] kendi canına kıydı. Muhtemelen bazı düzenlemeler yapmanız gerekecek. Ama birçok insan bunu benimsiyor. Giderek daha fazla insanın bitcoin ödemek istediğini görüyorum. Ve ilginç bir şey görüyorsunuz. Öyle ya da böyle bununla yaşayabilirim.”

Trump’ın gelişen kripto duruşu

Bu açıklama, daha önceki kripto karşıtı söyleminden önemli bir duruş değişikliğini temsil ediyor.

2021’de eski Başkan tarif edildi Bitcoin’in “dolara karşı bir dolandırıcılık” olduğu ve düzenleyicilerin izlemek için harekete geçmesi gerektiği. O zamanlar Trump’ın şüpheciliği, kripto para birimlerinin volatiliteleri ve yasa dışı finansal faaliyetleri kolaylaştırmaya yatkınlıkları da dahil olmak üzere algılanan risklerinden kaynaklanıyordu.

Ancak görevden ayrıldığından beri dijital varlıklara yönelik tutumu genel olarak yumuşadı. Bağlam açısından, eski Başkan, aralarında Trump Dijital Ticaret Kartları serisi 1 ve 2’nin de bulunduğu çeşitli NFT koleksiyonları başlattı ve onunla ilişkili bir Ethereum cüzdanı geçen yıl milyonlarca fon taşıdı.

Bunun yanı sıra Trump, ABD’de merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirmenin en güçlü muhaliflerinden biri olarak ortaya çıktı.

Ona göre CBDC’ler tehlikelidir ve bireylerin maliyesi üzerinde artan hükümet gözetimi ve kontrolüne olanak sağlayabilir. Trump ayrıca CBDC’lerin kişisel mahremiyet ve temel özgürlük ve özerklik ilkeleri açısından önemli bir risk oluşturduğunu savundu. Eski Başkan, yeniden seçilmesi halinde bu tür para birimlerinin piyasaya sürülmesini önleyeceğine söz verdi.

Trump şu anda 2024 ABD Başkanlık seçimleri için kampanya yürütüyor ve aralarında Florida Valisi Ron DeSantis ve Vivek Ramaswamy’nin de bulunduğu diğer birkaç kripto yanlısı eski adayın desteğini alıyor.

Donald Trump’ın artık Bitcoin’in artan talebi kabul etmesiyle ‘yaşayabileceği’ yazısı, daha fazla düzenlemenin ilk olarak CryptoSlate’te ortaya çıktığını gösteriyor.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu