Analizler

Düzeltici Modelde Shiba Inu (SHIB) Fiyat İşlemleri

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, 11 Kasım’daki reddedilme sonrasında düzeltici bir formasyon içerisinde işlem gördü.

Fiyat, çok sayıda başarısız kırılma girişiminde bulunarak formasyonun üst kısmında işlem görüyor. Bir sonraki başarılı olacak mı?

Shiba Inu (SHIB) Direnç Altında

Günlük zaman çerçevesinin teknik analizi, Shiba Inu fiyatının Ocak ayından bu yana düştüğünü ve alçalan direnç trend çizgisinin altında kaldığını gösteriyor.

Bu trend çizgisi, üçü Kasım ayında olmak üzere (kırmızı simgeler) birçok reddedilmeye yol açtı. Uzun üst fitillerle karakterize edilen bu retler, satış baskısını gösteriyor. En son ret 27 Kasım’da gerçekleşti.

SHIB fiyatı da Haziran ayından bu yana yükselen bir destek trendi çizgisini takip etti. Uzun vadeli alçalan direnç trend çizgisiyle birleştiğinde simetrik bir üçgen deseni oluşturur.

27 Kasım’daki son reddin ardından SHIB fiyatında bir düşüş daha yaşandı. Haziran ayından bu yana, yukarıdaki dirençle birleştiğinde simetrik bir üçgen oluşturan yükselen bir destek trend çizgisi var.

Shiba Inu Fiyat Hareketi
SHIB/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Göreceli Güç Endeksi (RSI), yatırımcıların bir piyasanın aşırı alım veya aşırı satım durumunu değerlendirmesine yardımcı olarak bir momentum göstergesi olarak görev yapar ve bir varlığın satın alınması veya satılması kararlarını etkiler.

Yükseliş momentumu, RSI okuması 50’nin üzerinde olduğunda ve trend yukarı doğru olduğunda gösterilir. Tersine, okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerlidir.

Şu anda günlük RSI 50 seviyesinde bulunuyor ve bu durum trendin yönünü teyit edemiyor.

Devamını Oku: 2023’te Yaklaşan En İyi Airdrop’lar

SHIB Fiyat Tahmini – Fiyat İyileşmeye Başlayabilir mi?

Altı saatlik zaman dilimi de benzer şekilde karışık bir sonuç veriyor.

SHIB fiyatı, 11 Kasım’dan bu yana alçalan paralel bir kanal içerisinde geriledi; bu, tipik olarak düzeltme hareketleriyle ilişkilendirilen bir modeldir.

22 Kasım’da Shiba Inu, kanalın destek trend çizgisine (yeşil simge) paralel olarak 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinde toparlandı. Ancak kanaldan bir çıkış gerçekleşmedi.

Aksine, SHIB fiyatı şu anda kanalın direnç trend çizgisi altında konsolidasyona giriyor.

Devamını Oku: 2023’te Yaklaşan En İyi Airdrop’lar

Altı saatlik RSI, trendin yönünü teyit etmeye yardımcı olmuyor çünkü gösterge tam olarak 50’de. Sonuç olarak SHIB fiyatının kanaldan çıkış yapması veya reddedilmesi gelecekteki trendi belirleyecek.

Başarılı bir çıkış %35 artışla 0,0000110 dolara çıkabilir.

SHIB/USDT Altı Saatlik Grafik
SHIB/USDT Altı Saatlik Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Öte yandan, kanaldan gelen bir ret, en yakın destek olan 0,0000072 dolara doğru %11’lik bir düşüşe neden olabilir.

Shiba Inu Coin Gerçekten Dogecoin Katili mi, Yoksa Daha Fazlası Var mı? Kaynak: Youtube

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi için buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergeleri doğrultusunda, bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru, tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir uzmana danışın.

Bu analiz daha öncesinde BeInCrypto tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu