Ethereum HaberleriHaberler

Gizemli Ethereum balinası, ETF söylentileri arasında Şubat ayında 411 milyon dolar ETH biriktirdi

Bilinmeyen bir Ethereum balinası, Şubat ayının başından bu yana hızlı bir şekilde ETH biriktiriyor. Geçtiğimiz 23 gün içinde cüzdan 0x7a95c, çoğunluğu Binance’den olmak üzere 411 milyon dolar değerinde ETH ve stETH satın aldı.

Paylaşılan veriler CryptoSlate itibaren Spotonchain ETH girişlerini takip ediyor ay boyunca cüzdanda 3.000 ila 34.000 ETH arasında kalıcı alımlar görülüyor.

0x7a95c Spotonchain'deki Balina
0x7a95c Spotonchain’deki Balina

CryptoSlate Cüzdandan giriş ve çıkışları takip eden analiz, birden fazla farklı borsa ve DEX ile olan bağlantıları gösterir. Cüzdandaki fonların neredeyse tamamı 21 milyon dolarlık HTX ve 1inch ile Binance’den geldi. Ancak çıkışlar açısından, diğerlerinin yanı sıra Wintermute, Uniswap, 1inch, AlphaLab Capital, Native Pool ve Paraswap dahil olmak üzere çok çeşitli adresler birbirine bağlıdır.

Arkham İstihbarat'tan 0x7a95 için varlık takibi
Arkham İstihbarat’tan 0x7a95 için varlık takibi

Spotonchain’deki işlem ayrıntılarını araştıran balina, Binance’ten cüzdanlarına yaklaşık 23,52 milyon dolar değerinde önemli miktarda 7.915 ETH aktardı. 22 Şubat saat 16:38’de kaydedilen bu işlem, bu kuruluşun dikkat çekici birikim modelinin devamına işaret ediyor. İşlem ayrıntıları, balinanın Ethereum’daki varlıklarını artırmaya yönelik kasıtlı bir stratejisini gösteriyor.

Balinanın son dört gün içinde Binance ve 1inch aracılığıyla toplam 112.923 ETH satın aldığı, ETH başına ortalama satın alma maliyetinin 2.892 dolar olduğu ve bunun 326,5 milyon dolarlık bir yatırım olduğu bildirildi. Bu işlemlerin ardından balinanın Ethereum varlığı şu anda 132.585 ETH ve kümülatif olarak 411 milyon dolar değerindeki 5.485 STETH seviyesinde bulunuyor. Bu portföy şu anda 21,13 milyon dolarlık gerçekleşmemiş kâr sergiliyor ve bu da bu stratejik hamlelerden kaynaklanan mali kazanımların altını çiziyor.

Birikim modeli başka birçok önemli işlemi de içermektedir. Önceki bir işlemde Binance’ten 17.198 ETH çekilmiş olması balinanın büyüyen Ethereum rezervlerine katkıda bulundu.

Dahası, balinanın faaliyetleri, Binance’ten 40 milyon USDT çekilmesinin de gösterdiği gibi, Ethereum alımlarının ötesine uzanıyor. Bu, Ethereum varlıklarını daha da artırmak için potansiyel olarak stabilcoin rezervlerinden yararlanmayı içeren daha geniş bir stratejiyi akla getiriyor. Balinanın işlemleri ve varlıkları, özellikle de hem ETH hem de STETH’in stratejik kullanımı, dijital varlık yatırımına yönelik sofistike bir yaklaşımı yansıtıyor; piyasa hareketlerinden yararlanmak için çeşitlendirmeyi ve zamanlamayı vurguluyor.

Potansiyel bir spot Ethereum ETF’sinin SEC tarafından onaylanacağına dair söylentiler, Ethereum’un bu ay iki kez 3.000 doların üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Spot ETF’de stake edilen Ethereum’un merkezileştirilmesiyle ilgili teorik sorunlara ilişkin endişeler dile getirildi, ancak şu anda herhangi bir potansiyel onay belirsiz.

Justin Sun’ın ilişkisine dair doğrulanmamış söylentiler

Ayın başlarında Lookonchain balinanın Justin Sun olabileceğini öne sürdü benzer işlemlerin analizine dayanarak yatırımcıya ait olduğundan şüphelenilen bir cüzdanla. Ancak tüm bilgiler ikinci dereceden görünüyor ve cüzdanın Tron blok zincirinde eşdeğer bir aktif adresi yok. Yine de ilginç bir şekilde 0x7a95 cüzdanı hiçbir zaman USDC ile etkileşime girmedi ve USDT’yi yalnızca stabilcoin işlemleri için kullanıyor gibi görünüyor. Circle, Justin Sun’ın kendileriyle hiçbir hesabının olmadığını belirtti. Senatör Elizabeth Warren’a 2023 mektubuyine de cüzdanlar tanımlanmış Sun’a ait olan Arkham Intelligence tarafından 22 Şubat gibi yakın bir tarihte USDC ile işlem yapıldı.

Justin Sun ile tespit edilebilecek tek bağlantı CryptoSlate bir 1 inç Yerleşim sözleşmesi teğetsel olarak ilişkili iki cüzdanla. 0x874d ve 0x158B adresleri 0x7a95’ten 21 milyon dolar aldı ve her ikisi de 1 inçlik Uzlaşma sözleşmesi 0xA888’e fon aktardı. Justin Sun etiketli 0x1387 cüzdanı, bir yıl önce aynı 1 inçlik sözleşmeden 58 milyon dolar almıştı. Ancak 0x7a95’teki tüm işlemler çok daha yakın zamanda gerçekleşti.

CryptoSlate daha fazla bilgi ortaya çıkması durumunda cüzdanı ve ilgili adresleri izliyor.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu