HaberlerRegülasyon Haberleri

Kongre Üyesi Emmer, Biden yönetiminin BTC madencilerini hedef alan “bilgi toplama rejimi” hakkındaki endişelerini dile getirdi

Temsilciler Meclisi Çoğunluk Temsilcisi Tom Emmer, 22 Şubat’ta Biden yönetimi altındaki devlet kurumlarının Bitcoin madencilik firmaları hakkında veri toplamaya başladığı konusunda uyardı.

Yönetim ve Bütçe Ofisi’ne (OMB) yazdığı bir mektupta Emmer, OMB’nin Enerji Bilgi İdaresi’nden (EIA) Bitcoin madencilik endüstrisine “yeni, zorunlu bilgi toplama rejimi” uygulayan bir talebi onayladığını ve hızlandırdığını kabul etti.

Emmer, OMB’nin bilgi toplama talebini yorum süresi olmadan onaylamasının, kurumun kamuya zarar verme ihtimalinin bulunduğunu kanıtlaması gerektiği anlamına geldiğini belirtti.

Emmer böyle bir zararın var olduğunu reddetti. Bir X ifadesinde, o yazdı:

“Bitcoin madenciliği kamu güvenliğine yönelik bir tehdit değildir. Dönem. [Office of Management and Budget’s] Bitcoin madencilerine saldırmak için acil durum yetkilerinin kötüye kullanılması bir açıklama gerektiriyor.”

Mektubunun metninde Bitcoin’i daha da savundu ve Bitcoin madencilik firmalarının “Bitcoin ağında ayrılmaz bir rol oynadığını” yazdı. Bitcoin teknolojisinin açık ve izinsiz doğasının “Amerikan değerlerini temsil ettiğini” ekledi ve siyasi açıdan tarafsız bir politika çağrısında bulundu.

Emmer, bilgi toplama politikasını ABD Başkanı Joe Biden’ın liderliğine bağladı ve OMB ve EIA’nın “Biden yönetiminin enerji tüketimine karşı gerici politika pozisyonunu güçlendirdiğini” ve bunu kripto endüstrisine ayrımcı bir şekilde uyguladığını savundu.

Biden yönetimi enerji politikalarını daha geniş bir şekilde uygulamaya koydu. Enflasyonu Azaltma Yasası Ağustos 2022’de.

Tüketim endişeleri yersiz

Emmer’a göre EIA, Bitcoin madenciliğinin artan fiyatlar nedeniyle artacağı ve bunun da daha fazla enerji tüketimine yol açabileceği ihtimalinden endişe duyuyor. Ofis ayrıca “büyük bir soğukluk” sırasında yüksek enerji tüketiminden de endişe duyuyor.

Ancak Kongre üyesi, madencilik faaliyetlerinin yoğun saatlerde ve değişen hava koşullarında ayarlanabileceği için bunun meşru bir endişe olmadığına inanıyor.

Emmer, EIA’nın 82 kripto madenciliği firmasından çok çeşitli veriler toplamayı hedeflediğini de sözlerine ekledi. Anketin genişliğinin, bir şirketin kendi operasyonlarının ötesinde enerji verilerini içeren bir kategori olan Kapsam 3 iklim politikalarını empoze etme girişimi olduğunu öne sürdü.

Emmer, mevcut anket çabalarını ABD SEC’in benzer bilgileri toplamaya yönelik yetersiz alınan girişimleriyle karşılaştırdı.

ile ayrı bir röportajda FOX İşletmesiEmmer, talebe uymayan şirketlerin günlük 10.000 dolara kadar para cezaları da dahil olmak üzere cezai ve hukuki cezalarla karşı karşıya kalacağını vurguladı. Firmalar, Temmuz ayındaki anket dönemi sonuna kadar aylık olarak bilgi vermek zorundadır.

ÇED’den kamuoyuna açıklama 31 Ocak OMB’nin acil durum onayının ardından Şubat ayı başlarında çeşitli kripto madenciliği şirketlerine yönelik bir ankete başladığını belirtiyor.Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu