Kripto Isı Haritası

Kripto Isı Haritası

Kripto ısı haritası, tüm kripto para piyasasının nasıl performans gösterdiğini ve hangi kripto paraların önde veya geride olduğunu göstermek için renk yoğunluğunu kullanır. Bitcoin, kripto para piyasa değerinin %60’ından fazlasını temsil ediyor. Ancak tasarımımız, önde gelen kriptoların kutucuk boyutunu büyütürken Bitcoin kutucuğu boyutunu küçültüyor. Tasarımımız, maksimum token sayısının küçük noktalar olmadan tek bir ekranda net bir şekilde gösterilmesini sağlar.

Kripto Isı Haritası: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Kripto para ısı haritaları, kripto sektöründe neler olup bittiğini bir bakışta görmek için kullanışlı araçlardır. Bu ısı haritalarının nasıl çalıştığını göstermeyi ve onlardan faydalı bilgiler almayı amaçlamaktadır.

Kripto para ısı haritaları farklı türlerde olabilir, ancak genellikle kripto fiyatlarını ve oynaklığı hesaba katmaktadır. Belirli bir zaman dilimini göz önünde bulundurarak kripto para birimi fiyatlarındaki farklılıkları göreceksiniz. Isı haritası, sürekli güncellenmek üzere en iyi borsalardan veri toplayarak tüm değişiklikleri otomatik olarak kaydeder. Bu sayede size en doğru bilginin ulaştırılması sağlanır.

Kripto Isı Haritaları Nasıl Kullanılır?

Isı haritaları, likiditenin piyasada nerede olduğunu ve likidite sağlayıcılarının bu durumlarda nasıl davrandığını belirlemenin yollarıdır. Bu aslında gerçek alış satışların piyasada nerede verildiğini belirlemenin bir yoludur. Ek olarak ısı haritası, esasen biriktirme listesine yerleştirilen limit emirlerinin görsel bir temsilidir.

Isı haritalarının bir varlığın fiyatlarını göstermek gibi çeşitli analiz biçimlerinde kullanıldığını, ancak web sayfalarında veya belirli web sitelerinden modellerde kullanıcı davranışını göstermek amacıyla da kullanıldığını unutmayın. Hatta ısı haritaları, kullanıcıların bir sayfada nereye tıkladıklarını veya ne kadar kaydırdıklarını göstermek için veya farklı testlerin sonuçlarını görüntülemek için bile kullanılmaktadır.

Haritalarda Yer Alan Bilgiler Neyi İfade Eder?

Isı haritaları, gereken tüm bilgileri içermeyebilecek büyük miktarda veri bulundurduğundan bazen yanıltıcı olmaktadır. Isı haritaları, meydana gelen belirli durumları gösterir. Ancak durumun neden meydana geldiğine veya durum meydana geldiğinde hangi faktörlerin dahil olduğuna veya gelecek için tahminin nasıl görünebileceğine dair bir fikir vermez. Kullanıcılar için bazı analizler sağlamak amacıyla genellikle belirli bir konudaki tüm veriler yayınlanmadan önce yapılmaktadır.

Başa dön tuşu