HaberlerRegülasyon Haberleri

Mahkeme davanın reddini kesinleştirirken Tether ve BitFinex galip geldi

Mahkeme, 15 Kasım tarihli bir açıklamaya göre, davadaki davacılar Matthew Anderson ve Shawn Dolifka’nın ret kararına itiraz etmemeyi seçmelerinin ardından BitFinex ve Tether’e karşı açılan toplu davanın reddini kesinleştirdi. basın bülteni.

Tether ve BitFinex konuyla ilgili bir bildiri yayınlayarak davacının temyizden vazgeçme kararının “doğru karar” olduğunu söyledi.

BitFinex dedi ki:

“[Dolifka’s] iddialar tamamen yersizdi ve daha fazla dava açılması Dolifka veya avukatlarının parasal veya başka bir şey elde etmesiyle sonuçlanmayacaktı.”

Şirketler, “utanmaz davalarla para gaspına” karşı savaşmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

dava

Davacıların davası, şirketleri Tether’in stablecoin USDT’nin özellikleri konusunda tüketicileri yanıltmakla ve rezervleri hakkındaki bilgileri yanlış bir şekilde ifşa etmekle suçladı.

Dava esas olarak, stabilcoinin şirketlerin iddia ettiği gibi 1:1 oranında desteklenmediğini savundu. 2019 yılında USDT satın alan davacılar, beyanların yanlış olduğunu bilselerdi bunu yapmayacaklarını iddia etti.

Ancak Yargıç Laura Taylor Swain, davacıların, sözleşmenin ihlali ve haksız zenginleşme iddiaları için çok önemli bir unsur olan, iddia edilen yanlış beyanlara fiilen dayanıldığına dair yeterli kanıt sunamadığına karar verdikten sonra, yargılamanın başlarında şikayeti reddetti.

Mahkeme, “USDT’nin gerçek değerinin azaldığını” gösteren hiçbir kanıt bulunmadığından şikayetin “makul yaralanma iddialarından” yoksun olduğunu belirtti.

Davacıların şikayetlerini değiştirmelerine izin verildi. Yine de revize edilen argümanlar şikayetteki kusurları gidermede başarısız oldu ve Yargıç Swain’in değiştirilen şikayeti reddetmesinin ardından Eylül ayında tamamen görevden alınmasının yolunu açtı.

Tether’in rezervleri

USDT’yi destekleyen rezervler, kripto topluluğu arasında tartışmaların odak noktası oldu ve bazıları Tether ve ana şirketi BitFinex tarafından öne sürülen iddiaların doğruluğundan şüphe duyuyor.

Şirketler, muhasebe firması BDO tarafından her üç ayda bir konsolide USDT rezervleri hakkında kapsamlı bağımsız denetim raporları yayınlayarak bu şüpheleri gidermeye çalıştı. Son rapor 30 Eylül’de yayınlandı.

Tether’a dayanarak Şeffaflık Web sitesinde yer alan sayfada, USDT’yi destekleyen rezervlerin %85,73’ü nakit ve nakit benzeri değerlerde tutulmakta olup, büyük çoğunluğu ABD Hazine bonolarında tutulmaktadır.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu