Ethereum HaberleriHaberler

OKX, Poligon Zincir Geliştirme Kiti ile oluşturulmuş bir zkEVM katman-2 ağı olan X1 için test ağını başlattı

OKX, Polygon Labs ile işbirliği içinde, yenilikçi Poligon Zincir Geliştirme Kiti (CDK) ile hazırlanmış yeni, yüksek performanslı Sıfır Bilgi (ZK) katman-2 ağı olan X1 için test ağını tanıttı.

OKX’in yerel ağı olarak tasarlanan X1’in lansmanı, bu işbirliğinde çok önemli bir anı işaret ediyor ve 50 milyondan fazla OKX kullanıcısını geniş Polygon ve Ethereum topluluklarıyla entegre etme sözü veriyor.

X1, DeFi, kurumsal ve diğer sektörlerdeki çeşitli topluluklar arasında köprü kurarak Web3’ün büyümesini hızlandırmak için tasarlanmış geliştirici merkezli bir ağdır. ZK kanıtlarından yararlanan mimarisi, tüketici odaklı Web3 uygulamalarının geliştirilmesine olanak sağlayan güvenli, ölçeklenebilir bir ortam sağlar. Ethereum ile olan doğal uyumluluğuyla X1, EVM tabanlı dApp’lerin kusursuz dağıtımını vaat ederek çok çeşitli akıllı sözleşmeler, cüzdanlar ve araçlarla bağlantıyı geliştiriyor.

OKX’in Baş İnovasyon Sorumlusu Jason Lau, ağın potansiyelini vurgulayarak şunları söylüyor: “X1, kullanıcılarımızı eğitme ve zincir üzerinde ve Web3 dünyasına getirme çabalarımızın önemli bir dayanağı olacak.” X1’in, geliştiricilerin kullanıcı dostu, birinci sınıf Web3 uygulamaları oluşturmasını ve diğer ağlarla birlikte çalışabilirliği sürdürmesini sağlamadaki rolünü vurguluyor.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal da bu düşünceyi yansıtıyor. “X1 ağı, geliştiricilere merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için uygun fiyatlı ve kullanıcı dostu bir platform sunuyor” diye belirtiyor ve ağın geniş OKX topluluğu ile daha geniş Ethereum ekosistemleri arasında köprü kurmadaki rolünün altını çiziyor.

Poligon CDK’sı

Polygon CDK’nın Ağustos ayı sonlarında piyasaya sürülmesi, işletmelere ve geliştiricilere Ethereum’da ZK destekli katman 2 zincirlerini başlatmaları için bir platform sunan önemli bir dönüm noktası oldu. Bu teknolojinin Astar ve Canto dahil olmak üzere çeşitli teknoloji ve kurumsal şirketler tarafından benimsenmesi, Ethereum ZK L2 çözümlerine yönelik artan bir eğilimin sinyalini veriyor. X1, Ethereum ölçeklendirmesini ve birlikte çalışabilirliği ileriye taşımada Polygon CDK teknolojisinin potansiyelini sergileyen bu eğilimin önemli bir örneğidir.

Önümüzdeki haftalarda OKX ve Polygon Labs işbirliğine ilişkin daha fazla ayrıntının yanı sıra yaklaşan geliştirici etkinliklerinin de duyurulması bekleniyor.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu