Analizler

Polygon (MATIC) Fiyatı Çıkış Yapmak ve Yeni Zirvelere Ulaşmak İçin Mücadele Ediyor

Polygon (MATIC) fiyatı, 14 Kasım’da yerel en yüksek seviye olan 0,98 dolara ulaştığından beri düştü.

Düşüş, önemli bir yatay alanın üzerinde sapmaya neden oldu ve bunu direnç olarak doğruladı. Bu düşüş ne kadar devam edecek?

MATIC 700 Günlük Direncine Ulaştı

MATIC için haftalık zaman dilimi teknik analizi, fiyatın Aralık 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana azalan bir direnç trend çizgisi altında düştüğünü gösteriyor.

Trend çizgisi 700 gündür mevcut ve iki hafta önce reddedilmesine neden oldu (kırmızı simge).

Reddedilmesine rağmen MATIC, Nisan 2022’den bu yana aralıklı olarak destek ve direnç görevi gören kritik bir yatay alanda işlem görüyor.

MATIC Uzun Vadeli Fiyat Hareketi
MATIC/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Piyasa yatırımcıları, aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağına karar vermek için bir momentum göstergesi olarak Göreceli Güç Endeksi’ni (RSI) kullanır.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor.

Haftalık RSI artıyor ve 50’nin üzerinde, her ikisi de yükseliş eğiliminin işareti.

Devamını oku: Poligon (MATIC) Fiyat Tahmini

MATIC Fiyat Tahmini – Trendin Yönü Nedir?

Haftalık zaman dilimine benzer şekilde günlük zaman dilimi de karışık bir görünüm sunuyor. Ana neden sapma ve ardından 0,86 dolarlık yatay alanın altına düşüş. Bölge, Mayıs 2023’ten bu yana aralıklı olarak destek ve direnç görevi görüyor.

MATIC fiyatı 12 Kasım’da bu seviyenin üzerine çıksa da yükselişini sürdüremedi ve sonrasında düştü (kırmızı daire).

Ardından gelen düşüş, MATIC fiyatını 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi olan 0,74 dolara taşıdı.

Günlük RSI da karışık bir okuma veriyor. Gösterge düşerken, Ağustos ayından beri mevcut olan yükseliş eğilimi çizgisinin (yeşil) üzerinde kalmayı sürdürüyor.

Bu nedenle, 0,74 dolarlık destek seviyesine verilecek tepki gelecekteki trendin belirlenmesinde kilit rol oynayacak. Kripto para tüccarı CWTrades seviyede kısa vadeli bir yükselişin muhtemel olduğuna inanıyor.

MATIC fiyatı 0,74 dolar destek seviyesinden sıçrar ve 0,85 doların üzerine çıkarsa %60 artarak bir sonraki direnç olan 1,25 dolara ulaşabilir.

MATIC Fiyat Tahmini
MATIC/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Öte yandan, 0,74 dolarlık destek seviyesinden bir kırılma muhtemelen bir sonraki en yakın destek olan 0,60 dolara doğru %25 MATIC fiyat düşüşünü tetikleyecek.

Devamını oku: Kârınızı En Üst Düzeye Çıkaracak En İyi 9 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergeleri doğrultusunda, bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru, tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir uzmana danışın.Bu analiz daha öncesinde BeInCrypto tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu