Analizler

Solana Fiyatı Yeniden İvme Kazanıp Yılın En Yüksek Seviyesine Yaklaşabilir mi?

Solana (SOL) fiyatı 16 Kasım’da yıllık en yüksek seviyesi olan 68,20 dolara ulaştı ancak o zamandan beri düştü.

Fiyat şu anda 62,50 dolardaki kritik direnç alanının biraz altında işlem görüyor. Çıkacak mı yoksa reddedilecek mi?

Solana Ardışık Beş Boğa Şamdanını Kapattı

SOL fiyatı Ekim ayının başından bu yana keskin bir yükseliş eğilimi gösteriyor. O sırada SOL, alçalan bir direnç trend çizgisinden çıkış yapmış ve destek olarak (yeşil simge) doğrulanmıştı.

SOL, yükseliş hareketi sırasında 27 dolar ve 50 direnç alanından çıkış yaptı. Geçen hafta Solana fiyatı yıllık en yüksek seviyesi olan 68,20 dolara ulaştı. Bu, Nisan 2022’den bu yana en yüksek fiyattı.

Momentum göstergesi olarak RSI kullanıldığında, yatırımcılar piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirleyebilir ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağına karar verebilir.

Solana (SOL) Fiyat Hareketi
SOL/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar avantajlıdır, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi doğrudur.

RSI artıyor ve 50’nin üzerinde, her ikisi de olumlu işaretler. Gösterge aşırı alımda olmasına rağmen henüz herhangi bir düşüş eğilimi yaratmadı. Ayrıca mevcut değer olan 80, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 99’un oldukça altında.

Devamını oku: Kârınızı En Üst Düzeye Çıkaracak En İyi 9 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu

Analistler Ne Diyor?

X’teki kripto para analistleri gelecekteki trend için olumlu bir bakış açısına sahip. Bluntz Capital, fiyatın hızla artacağını belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanıyor.

Teknik analistler, yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin yönünü belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır.

SOL Fiyat Sayımı
SOL/USDT Günlük Grafik. Kaynak: X

CryptoGodJohn ve RektCapital de benzer şekilde yükseliş görünümüne sahipyine de onlar her ikisi de yatay fiyat seviyelerini kullanıyor başarmak için. Her üç tüccar da SOL fiyatının yeni bir yılın en yüksek seviyesine çıkacağına inanıyor.

Devamını oku: Ticaret İçin En İyi 9 Kripto Demo Hesabı

SOL Fiyat Tahmini: Geri Çekilme mi Devam mı?

Haftalık zaman dilimi yükseliş eğilimi gösterirken, altı saatlik zaman dilimi, altcoin yükselişine devam etmeden önce ilk geri çekilmenin gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Bunun nedeni ise altı saatlik fiyat hareketinden kaynaklanıyor. Fiyat hareketi, SOL’un tekrar doğrulamadan önce 62,50 dolarlık direnç alanının üzerinde saptığını gösteriyor.

SOL fiyat hareketi, düşüş eğilimi gösteren bir formasyon olarak kabul edilen baş ve omuzlara (H&S) benzemektedir. Her durumda, bu modelin uygulanabilirliği henüz doğrulanmadı.

Devamını oku: Solana (SOL) Nedir?

Düşüş eğilimi ancak SOL fiyatının 60$’daki boyun çizgisinden kırılması durumunda doğrulanacak. Bu durumda en yakın destek olan 45 dolara doğru %25’lik bir düşüş beklenecek.

Öte yandan, 62,50 dolarlık alanın geri kazanılması H&S modelini geçersiz kılacak ve bir sonraki direnç olan 76,80 dolara en az %25 artışa yol açacak.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini
SOL/USDT Altı Saatlik Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu nedenle gelecekteki SOL fiyat tahmini 62,50 dolarlık direnç alanına verilen tepkiye bağlı. Fiyatın reddedilmesi veya geri alınması, reddedilme veya geri alınma durumuna bağlı olarak alanda %25’lik bir düşüşe veya artışa neden olabilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergeleri doğrultusunda, bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın.Bu analiz daha öncesinde BeInCrypto tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu