Altcoin HaberleriHaberler

Spot ETF iyimserliği, sekiz haftalık rekor kripto ETP net giriş serisini artırdı

CoinShares’in son haftalık raporuna göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bir spot kripto ETF’nin potansiyel olarak onaylanması yönündeki piyasa iyimserliği, art arda sekiz hafta boyunca Borsada Ticaret Edilen Ürünlere (ETP’ler) girişlerle sonuçlandı. rapor.

Rapora göre, bu kripto yatırım ürünleri geçen hafta toplam 176 milyon dolarlık giriş çekerek yılbaşından bugüne akışı 1,32 milyar dolara çıkardı.

Ek olarak, ETP’lerin toplam kripto hacmindeki payı önemli ölçüde arttı ve yaklaşık %11’e ulaştı; bu, uzun vadeli tarihsel ortalama olan %3,4’ü ve 2020/21 boğa piyasasında görülen ortalamaları aştı.

Bu dönüm noktasına rağmen, bu yıl ETP’lere yönelik genel giriş, bu ürünlere girişin sırasıyla 6,6 milyar dolar ve 10,7 milyar dolar olduğu 2020 ve 2021 boğa piyasalarında kaydedilenlerden önemli ölçüde düşük olmaya devam ediyor.

Bitcoin hakim

Girişlerin varlık sınıfına göre dağılımı, Bitcoin’in sektöre hakim olmaya devam ettiğini gösteriyor.

CoinShares’e göre, spot ETF olasılığına ilişkin olumlu düşünceler nedeniyle geçen hafta BTC yatırım ürünlerine 155 milyon dolarlık giriş görüldü.

CoinShares, “Bu olumlu düşüncenin ABD’de spot bazlı Bitcoin ETF’sinin yakında onaylanmasıyla ilgili olduğuna inanıyoruz” dedi.

Bu arada, arka arkaya son sekiz haftadaki giriş, 30,7 milyar dolarlık yönetim altındaki amiral gemisi dijital varlık toplamının yaklaşık %3,4’ünü temsil ediyor.

Bunun tersine, Short Bitcoin, üst üste ikinci hafta çıkışlarını yaşadı ve 8,5 milyon dolar kaybetti. Bu, yatırımcılar arasında BTC’nin değerindeki potansiyel artışa ilişkin artan iyimserliği yansıtıyor.

Veriler: CryptoSlate En iyi kripto para biriminin son 30 günde yaklaşık %25, geçtiğimiz yıl ise %100’den fazla büyüdüğünü gösteriyor.

Solana, Ethereum ve Avalanche gibi diğer altcoinler sırasıyla 13,6 milyon dolar, 3,3 milyon dolar ve 1,8 milyon dolarlık giriş gördü. Ancak Uniswap ve Polygon sırasıyla 550.000 $ ve 860.000 $ tutarında küçük çıkışlar yaşadı.

Bölgeler genelinde, sırasıyla 98 milyon dolar, 63 milyon dolar ve 35 milyon dolar ile Kanada, Almanya ve İsviçre, girişlerin çoğunluğuna katkıda bulundu. ABD’deki yatırımcılar vadeli işlemlere dayalı ürünlerden 19 milyon dolar değerindeki varlıkları çıkarırken temkinli davranıyor.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu