DeFiDiğer

Vibrant Finance, çığır açan DeFi değişim yeniliği için Neon EVM’den yararlanıyor

Merkezi olmayan borsa (DEX) Vibrant Finance, 23 Şubat tarihli basın açıklamasına göre Solana tabanlı bir platform olan Neon EVM’yi başlattı ve Ethereum dışı DeFi ortamına adımını attı.

DEX, geleneksel DeFi borsalarındaki mevcut sınırlamaların üstesinden gelmek için Ayrık Likidite Otomatik Piyasa Yapıcı (DL-AMM) modelini kullanıyor.

Vibrant Finance CEO’su Jimmy Yin, Neon’daki bu dağıtımla ilgili heyecanını dile getirerek, bunun Ethereum’un canlı DeFi ekosistemi ile Solana’nın güçlü likidite ve işlem verimliliği arasında köprü kurma potansiyelini vurguladı.

Yin, “Neon EVM’deki son kurulumumuzla likiditeyi daha verimli hale getirmeyi ve zincirler ile ekosistemler arasındaki iş birliğini geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Her fiyat hareketi için ayrı likidite sunmasıyla tanınan DL-AMM modeli, belirli sabit fiyatlarla hassas likidite tahsisini kolaylaştırır. Bu yenilikçi yaklaşım, DeFi borsalarındaki zorlukları ele alıyor ve kullanıcılar için likidite yönetimini optimize ediyor. Ek olarak, limitli emirler gibi gelişmiş ticaret özellikleri sunarak kullanıcıların ticaret deneyimini zenginleştiriyor.

Vibrant Finance, Hizmet Olarak DEX (DaaS) sağlayan çok zincirli bir DeFi protokolü olan iZumi tarafından desteklenir.

Neon EVM büyüyen ekosistem

Neon EVM, Solana’da Ethereum merkezi olmayan uygulamalarının (dApp) ölçeklendirilmesini kolaylaştırarak Vibrant Finance’ın Ethereum’un ötesine geçmesi için ideal bir seçim haline geliyor.

Neon, EVM uyumlu dApp’lerin dağıtımını minimum kod ayarlamasıyla temel olarak basitleştirir. Platform, Solana üzerinde akıllı bir sözleşme olarak çalışıyor ve talepleri halka açık PRC uç noktaları aracılığıyla işliyor.

DeBridge ve MeredianFi dahil olmak üzere birçok DeFi protokolü Neon ile entegre oldu ve öncelikle Ethereum ve Solana’nın artan şöhreti sayesinde sektördeki büyüyen başarısını ortaya koydu.

DeFillama veri Ethereum’un ağda kilitli toplam değeri (TVL) 45,87 milyar dolar ile en büyük DeFi blok zinciri olduğunu gösterirken Solana’nın TVL’si yakın zamanda 2 milyar doların üzerine çıktı.

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu