Ethereum HaberleriHaberler

Küresel ETP yatırımcıları 126 milyon doları büyük kripto paralardan uzaklaştırıp Polkadot gibi altcoinleri tercih ediyor

CoinShares’in son haftalık raporuna göre, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta 126 milyon dolara ulaşan çıkışlarla kayda değer bir gerileme yaşadı. rapor.

Bitcoin’in çıkışı, haftanın toplam net akışının %87’sini temsil eden önemli bir kısmı oluşturdu. CoinShares Araştırma Başkanı James Butterfill, bu eğilimi yatırımcıların piyasadaki fiyat momentumunun sona ermesinin ardından temkinli duruşuna bağladı.

Kendisi, ETF/ETP ticaret faaliyetinin genel piyasaya kıyasla düştüğünü ve toplam hacmin geçen hafta yalnızca %31’e ulaştığını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, hacimde haftalık bazda 17 milyar dolardan 21 milyar dolara hafif bir artış yaşandı.

Ethereum art arda beş hafta boyunca çıkış görüyor.

Grayscale GBTC, ProShares BITO ve Purpose ETF dahil olmak üzere çeşitli Bitcoin yatırım ürünleri, çıkışlara neden oldu ve kümülatif akışları neredeyse 1 milyar dolara ulaştı.

Öte yandan BlackRock IBIT, Fidelity FBTC ve Ark 21Shares ARKB’nin girişleri, çıkışları yalnızca kısmen dengeleyebildi ve Bitcoin ürünlerine hafta boyunca toplam 110 milyon dolarlık çıkış kaldı.

Butterfill ekledi:

“Bölgesel olarak en büyük çıkış 145 milyon dolar ile ABD’de görülürken, bunu sırasıyla 5,7 milyon dolar ve 6 milyon dolarlık çıkışla İsviçre ve Kanada izledi. Almanya’daki yatırımcılar son dönemdeki fiyat zayıflığını bir fırsat olarak gördüler ve geçen hafta 29 milyon dolarlık giriş gördüler.”

Bu arada Ethereum, art arda beşinci haftada toplam 28,7 milyon dolarlık çıkışla olumsuz gidişatını sürdürdü. Aydan bugüne akışı şu anda eksi 51,3 milyon dolar seviyesinde yer alırken, yılbaşından bugüne yalnızca 23 milyon dolarlık akış, yıl içindeki kazançlarda potansiyel erozyona işaret ediyor.

Negatif bölgede Ethereum’a katılan Solana, 3,6 milyon dolarlık çıkış görürken, çoklu varlık ürünlerinde 5,6 milyon dolarlık çıkış kaydedildi.

İlginç bir şekilde, Short Bitcoin, art arda üç hafta süren çıkışların ardından 1,7 milyon dolarlık girişle trendinde bir tersine dönüş gördü. Bu, önemli piyasa volatilitesinin ortasında düşüş eğiliminin yeniden canlandığını gösteriyor.

Daha parlak bir kayda göre, birkaç altcoin pozitif akışlara tanık oldu. Litecoin, XRP ve Polkadot sırasıyla 1,6 milyon dolar, 300.000 dolar ve 800.000 dolarlık giriş çekti. Decentraland, Basic Attention Token ve LIDO gibi daha az bilinen altcoinler bile sırasıyla 4,9 milyon dolar, 2,9 milyon dolar ve 1,8 milyon dolarlık giriş gördü.

Bu makalede bahsedilen

Bu makale daha öncesinde CryptoSlate tarafından ele alınmıştır. Daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu